Senator Jelenia Góra


Otwarte spotkanie z Panią poseł Joanną Lichocką w Jeleniej Górze

środa 04 października 2017r.

Dnia 5 października 2017r. w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbyło się spotkanie mieszkańców Jeleniej Góry z posłanką na sejm RP – Joanną Lichocką , która przybyła do miasta na zaproszenie senatora Krzysztofa Mroza. Głównym tematem jakim poruszano na spotkaniu była sprawa mediów publicznych, ich funkcjonowania oraz finansowania. Omawiane były również kwestie rzetelności dziennikarskiej w formowaniu przekazu medialnego oraz pomysły na uregulowanie spraw związanych z tzw. fake news'ami.

Licznie zgromadzeni na spotkaniu mieszkańcy Jeleniej Góry żywo włączyli się w dyskusję z panią poseł Joanną Lichocką, oraz z senatorem Krzysztofem Mrozem. Jeleniogórzan najbardziej interesowały sprawy związane z reformą sądownictwa oraz zmiany w ordynacji wyborczej związanymi z nadchodzącymi wyborami samorządowymi.

Posłanka przyznała iż trzeba stworzyć taki mechanizm , aby media publiczne były niezależne od doraźnych zmian politycznych. W kwestii planowanych zmian ordynacji wyborczej mówiono przede wszystkim o transparentności wyborów (przezroczyste urny, monitoring w lokalach wyborczych czy większa kontrola nad liczeniem głosów). Jednak będzie to rozpatrywane dopiero wówczas, kiedy pomyślnie zostanie przeprowadzona reforma sądownictwa w Polsce.

 Linki

 

 

 

PiS
Biuro senatorskie Jelenia Góra
Senator Krzysztof Mróz © 2016 - 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Jelenia Góra
Projekt i wykonanie
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Cookies