Senator Jelenia Góra


Podpisanie umów na dofinansowanie unijne dla projektów transportowych

wtorek 26 marca 2019r.

W siedzibie Ministerstwa Infrastruktury senator Krzysztof Mróz uczestniczył w uroczystości podpisania umów na unijne dofinansowanie projektów z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Wśród dofinansowanych przedsięwzięć znalazła się ważna dla regionu inwestycja - budowa obwodnicy Bolkowa w ciągu DK 3 / DK 5. Wartość całkowita projektu to 94,9 mln zł, w tym dotacja UE 66,7 mln zł. Obwodnica zostanie oddana do użytku już w przyszłym roku.

Środki z UE trafia też na Dolny Śląsk w ramach jednego z ośmiu projektów kolejowych. W projekcie "Modernizacja wybranych dworców przy linii kolejowej nr 274 na odcinku Wrocław - Boguszów Gorce Zachód wraz z przedłużeniem przy linii 311, wybranych dworców przy linii kolejowej nr 282 wraz z dworcem na st. Malczyce położonym przy linii 275" przewidziane są środki na przebudowę dworca kolejowego Szklarska Poręba Górna. Koniec prac przewidziano na rok 2021.

 

 Linki

 

 

 

PiS
Biuro senatorskie Jelenia Góra
Senator Krzysztof Mróz © 2016 - 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Jelenia Góra
Projekt i wykonanie
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Cookies