Senator Jelenia Góra


Senator Mróz sprawozdawcą ustawy o zmianie ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin

środa 08 maja 2019r.

Podczas trwającego posiedzenia Senatu RP senator Krzysztof Mróz był sprawozdawcą ustawy o zmianie ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin. Ustawa ta obniża stawki podatku od wydobycia niektórych kopalin poprzez zmniejszenie współczynników przyjmowanych do obliczania stawki podatku od wydobycia miedzi i od wydobycia srebra.

W myśl założeń autorów ustawy stawka podatku od wydobycia niektórych kopalin ma ulec obniżeniu o 15% – bez względu na cenę miedzi i srebra. Ustawa ma wejść w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Zgodnie z założeniami ustawy obniżenie tzw. "podatku miedziowego" udostępni dodatkowe fundusze KGHM Polska Miedź S.A., które przełożą się na długoterminową stabilność i rozwój Spółki. Dzięki ustawie możliwe będzie spokojne planowanie wydobycia i przerobu rudy miedzi na kolejne dziesięciolecia. Uwolnione fundusze umożliwią zwiększone inwestycje w eksplorację i eksploatację złóż rud, co przełoży się na lepszą sytuację ekonomiczną regionu, pracowników Spółki i ich rodzin oraz samorządów terytorialnych. Zwiększą się wpływy z pozostałych podatków oraz wydatki na cele społeczne – zarówno ze strony Grupy Kapitałowej KGHM, Fundacji KGHM jak i samorządów, które utrzymywane są z danin publicznych Spółki.

 

 Linki

 

 

 

PiS
Biuro senatorskie Jelenia Góra
Senator Krzysztof Mróz © 2016 - 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Jelenia Góra
Projekt i wykonanie
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Cookies