Senator Jelenia Góra


Spotkanie z Prof. Janem Żarynem

poniedziałek 05 lutego 2018r.

W piątek, 9. lutego w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie z historykiem, senatorem RP, prof. Janem Żarynem. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów stulecia odzyskania polskiej niepodległości pod hasłem przewodnim "Ojcowie Polskiej Niepodległości". Wypełnione do ostatnich miejsc audytorium miało okazję wysłuchać blisko 1,5 godzinnego wykładu, w którym prof. Żaryn przedstawił kulisy odzyskania przez Polskę niepodległości przez pryzmat działań wybitnych postaci, które się do tego faktu przyczyniły. Po wygłoszeniu prelekcji nie zabrakło również odniesień do wydarzeń aktualnych - profesor przedstawił argumenty dotyczące nowelizacji ustawy o IPN.

Wcześniej, prof. Żaryn oraz Krzysztof Mróz byli gośćmi Księdza Mariana Kopko, Proboszcza Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie.  Ksiądz proboszcz oprowadził i opowiadał o krzeszowskiej Bazylice Matki Bożej Łaskawej - perle europejskiego baroku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Linki

 

 

 

PiS
Biuro senatorskie Jelenia Góra
Senator Krzysztof Mróz © 2016 - 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron Jelenia Góra
Projekt i wykonanie
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Cookies